Skip to content

Кој Да Ми Запее - Каролина* - Македонско Девојче (CD, Album)


Download Кој Да Ми Запее - Каролина* - Македонско Девојче (CD, Album)
2016
Label: Avalon Produkcija - Avalon 043 • Format: CD Album DigipakDVD DVD-Video • Country: Macedonia • Genre: Funk / Soul, Pop, Folk, World, & Country • Style: Country, Folk, Ballad


Sitemap

Google Weiss Auch Nicht Alles - Horst Evers - Herzlichen Glückwunsch (CD), Thunder And Lightning Boogie - John Morgan (7) - Dark Rider (CD, Album), Azul Klein - Tadeo - Azul Klein (Vinyl), Upside Down - Mind Spiders - Meltdown (Vinyl, LP, Album), Kyrie - Ludwig Van Beethoven - Orchestre Philharmonique De Berlin*, Herbert von Karajan - Missa Sole, Paluumuuttomies, Hey Thanks - Gang War - Street Fighting (CD), Various - A Tribute To ... Cock Sparrer (Vinyl, LP), Monks Dream - Thelonious Monk - Monks Dream (Vinyl, LP), Дым - К. Брундзайте* - К. Брундзайте (Vinyl, LP, Album), Living Dead - Revenge (28) - Revenge (Vinyl, LP), It Doesnt Have To Be That Way - Jim Croce - It Doesnt Have To Be That Way (Vinyl), One Wish (Radio Edit), Various - New Beat Mania (Vinyl, LP)

9 thoughts on “ Кој Да Ми Запее - Каролина* - Македонско Девојче (CD, Album)

 1. Kigazragore
  Mar 01,  · Кој Да Ми Запее: Македонско Девојче ‎ (CD, Album, RE + DVD-V, Album, RE) Avalon Produkcija, Reviews Add Review. UnderTheDarkSun March 1, Report; referencing Македонско Девојче 2, CD, Album, Great album, perfect concept, beatiful pictures and idea, but one big mistake is album /5(3).
  Reply
 2. Meztitilar
  Во прекрасна опуштена и интимна атмосфера, денеска после пладне во новиот клуб xo во центарот на Скопје имавме можност да го преслушаме заедно со Каролина, нејзиниот најнов албум, Македонско Девојче 2.
  Reply
 3. Felrajas
  ССМ бара од Владата сабота и недела да бидат неработни денови, а породилното да трае 12 месеци Oд авторот на „Македонско девојче“ на Каролина: Слушнете ја „Празен календар“.
  Reply
 4. Nalrajas
  Најголемата македонска музичка ѕвезда Каролина Гочева в сабота (та година), со почеток од 20 часот, за прв пат во живо ќе го претстави проектот „Македонско девојче“ во престижната концертна сала „Коларац“ во.
  Reply
 5. Shakashicage
  Најголемата македонска музичка ѕвезда Каролина Гочева в сабота на 7 ноември, со почеток од 20 часот, за прв пат во живо ќе го претстави проектот „Македонско девојче“ во престижната концертна сала „Коларац“ во.
  Reply
 6. Dailmaran
  Карлеуша тргна на снимање без гаќички, со полуголи гради и набрекнати брадавици: „Јас сум шоубиз измама и се’ што мислите за мене, всушност не е така“!
  Reply
 7. Shakajin
  Каролина е доста активна на својот Инстграм прфоил, што не баш е карактеристично за неа, но убавините и добро поминатото време кои ги восприема таму, едносатвно не може да одолее, а да не сподели со своите пријатели и.
  Reply
 8. Dutilar
  Expres - Амбасадорот на Европска унија во Македонија, Самуел Жбогар, откри што го поттикнало да се фати на оро на прославата на Денот на македонската независност пред „Школка“ во скопскиот Градски парк.
  Reply
 9. Yokora
  Страста за фудбалот не познава граници. Во поново време, се поголем број девојчиња се заљубени во фудбалската игра, а Ана Милчевска дефинитивно е една од .
  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *